Uyuşturucu politikaları

Güncel

Günümüzde uyuşturucu problemi giderek daha çetrefilli hale geldi. Eski dönemde alınan kararlar ve çıkarılan kanunlar artık günümüz sorunlarını çözemez hale geldi. Bu nedenle gelişmiş ülkeler yeni politikalar geliştirmekte ve uygulamaktadır.

Halen uyuşturucunun yasallaştırılması, uyuşturucu kullanım odaları ve uyuşturucu test kitleri konularında çalışmaktayım. Daha önceki mesleğimden dolayı uyuşturucu kaçakçılığı ve arzına yönelik konularına yoğunlaşmıştım ancak şu an kamu politikaları ve halk sağlığı perspektifinden bu konuları çalışmaktayım.

Bu konudaki güncel çalışmalarımı ingilizce sayfadan takip edebilirsiniz. Türkçe yayın ve Türkiye’de herhangi bir araştırma yapmadığımdan dolayı bu sayfa güncel olmayacaktır.

Önceki çalışmalarım

Ulusal ve uluslararası uyuşturucu kaçaklığıyla mücadele politikaları üzerinde çalışmıştım. Arz ve talebe karşı yürütülen uygulamalar, uygulamaların etkinliği, ulusal ve uluslararası kaçakçılığa ve madde kullanım düzeylerine etkileri üzerinde araştırmalar yaptım.

Uyuşturucu maddelerin kaynağı olan ülkelerde (Bolivya, Kolombiya ve Afganistan) uygulanan programları, Türkiye ve İran arasında ticaretin geliştiği yıllarda uyuşturucu trafiğine etkilerini, uluslarası kuryelerin özelliklerini, çalışma yöntemlerini, sokak satıcılarının profillerini, kullanıcı ve satıcıları arasındaki etkileşimi inceleyen çalışmalar yürüttüm. Bu konularda birçok makale yazdım. Bunlara yayınlar linkinden ulaşabilirdiniz.

Güncelleme tarihi Ekim 2019

Yorumları Göster (0)

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.