Şu an okuduğunuz yazı:
Kanlı karakter tahlili

Kanlı karakter tahlili

Kan ve İnsan’ adlı kitaba göre kan grubu kişinin davranış biçimlerini belirliyor. Pozitif kan grubuna dahil olanların tavırları da pozitif. Kan grubu negatif olanlarsa sabırsız ve hareketli
İSTANBUL – ‘Kan ve İnsan’ kitabının yazarı Mehmet Öter’e göre kan grubunun özellikleri kişinin davranışlarını yakından etkiliyor. Öter, pozitif kan grubundan insanların daha sakin tabiatlı olduğunu söylüyor: “Güç kırılıyor ama kırılınca kalpten kırılıyorlar. Negatif kan grubundan olanlarsa daha hassas ve daha hareketli. Kalplerini kırmak güç ama kızdıkları zaman çok sert oluyorlar.” Tek tek grupların analizi ise şöyle:

* 0 Rh Pozitif: En yavaş hareket eden gruptur. Düşünerek konuşur. Konuşmaları tebessümle bütünleşir. Dinlemeyi sever. Son sözü genellikle o söyler. Kimseyi kırmamayı; kendi kırıldığında ise asla barışmamayı tercih eder.
* A Rh Pozitif: Bağırarak konuşur. Sosyal ilişkileri iyidir, fakat arkadaşlığı zordur. Çabuk kızar. Hareketli ve çalışkandır.
* B Rh Pozitif: Verdiği sözden kolay kolay dönmez. Uzun uzun düşünür, kesin yanıtlar verir. Çok kindardır ve zor ikna olur. Sözle kimseyi kırmaz veya kırılmazlar. Suskundur, bilgili olmayı ve bilgili görünmeyi sever.
* AB Rh Pozitif: Yumuşak ve sempatik görünür. Dinlemeyi sever, yeri geldiğinde ciddi de olabilir ama samimi ve en samimi hareketlidir. Olayların etkisinde kalır. Zorluk çıkarmayı sevmez.
* O Rh Negatif: Diğer negatif gruplara göre daha yavaştır. Çabuk kırılır çabucak affeder. Yumuşak ama sert görünümlüdür. Sosyal ilişkilerinde başarılıdır ve çabuk iletişim kurar. Karşısındakiyle bazen sanki döver gibi konuşur, canı çalışmak istediği zaman çalışır.
* A Rh Negatif: Az bulunabilen gruplar sıralamasına göre üçüncü sırada bulunan bu kan grubu insanı, üstlendiği işi asla yarım bırakmaz. Alçakgönüllülük onun en sevilen tarafıdır. Ender de olsa kızdığı zaman hiç beklenmeyecek kadar sert tepkiler göstererek şaşırtır.
* B Rh Negatif: Kolay kolay kırılmaz ve çabuk affeder. Sert çıkışları olabilir. Ama bu davranışları fazla sürmez. Barışseverdir. Boş durmayı düşünmek bile istemez. Her konuda çabuk ve net kararlar alır.
* AB Rh Negatif: Tüm diğer pozitif ve negatif kan grupları göz önüne alındığında en hızlı hareket eden insanlar bu kan grubundan çıkar. Yumuşak tavırlıdır. Ama son derece ani çıkışlar yapar. Daima kesin ve net cevaplar verir, kendine güveni tamdır. Verdiği kararları, anında uygulamaya geçirir. (anka)

http://www.radikal.com.tr/1999/04/06/arka/kan.html

En başa dön