Şu an okuduğunuz yazı:
Otomobilinizin rengi karakterinizi söylüyor

Otomobilinizin rengi karakterinizi söylüyor

Her otomobilin rengine göre sahibiyle ilgili karakter tahlilleri yapılıyor. Etrafta gördüğünüz onlarca renk otomobilin kullanıcısıyla ilgili tahlilleri Prof. Dr. Arif Verimli`ye sorduk.

Otomobil kullanıcıları, bu habere dikkat! Otomobiliniz rengi, karakterinizi ele veriyor. İnsanların otomobil alırken hangi renkleri, neden tercih ettiklerini Prof. Dr. Arif Verimli`ye, sorduk. Verimli, insanlar hakkında fikir veren şeylerden birinin de yaptıkları tercihler olduğunu söyleyerek, “Bu tercihler o kimseler hakkında en azından bir kanaat edinmemizi sağlar. Bilimsel olarak kesin kanıt ve doğrular olmamakla birlikte bazı renkleri tercih eden kişilerin ortak yönleri olduğu da görülebilmektedir. Araştırmalarda otomobil alırken renk seçiminin çok önemli olduğu belirlenmiştir. Bazı kimseler bir takım renklerde o kadar ısrarcıdır ki o renk yoksa otomobili almaktan bile vazgeçebilecek kadar obsesif (takıntılı) davranışta bulunurlar.”

İşte renklerin dili ve karakteriniz hakkında verdiği ipuçları:

UYUMLU SÜRÜCÜLERİN RENGİ BEYAZ:

Beyaz renk araba tercih eden insanlar sakin mizaçlı ve genellikle kurallara riayet eden, risk almayan, uyumlu sürücülerdir.

TURUNCU, MOR, PEMBE MARJİNAL

Turuncu, mor, pembe gibi marjinal araba renklerinde ısrar edenler obsesif (mükemmeliyetçi, takıntılı), biraz sosyal fobik (toplumsal çekingenlik, toplum içinde rahat olamama), bazen manik (iki uçlu mizaç bozukluğu, mizaç`ın arttığı dönem) ve entelektüellitesi ve zeka düzeyi yüksek kişilerdir ki trafikte pek sorun çıkaracak hareketler beklenmez.

KAHVE, SİYAH VE GRİYE DİKKAT!

Kahverengi, siyah, lacivert ve gri renklerde ısrar edenler genellikle olgun, saygılı, bazen agresif, hırslı ve başarı odaklı kimselerdir. Her ne kadar olgun ve başarılı da olsalar trafikte bu renk araba kullananlara dikkat etmekte fayda var. Bazen risk alabilmeleri mümkün olabilmektedir.

MAVİYİ KADINLAR TERCİH EDİYOR

Koyu mavi otomobil sahibi kendisini çok iyi kontrol edebilen ve çoğunlukla da mantığı duygularının önünde giden kişi olarak tanımlanıyor. Mavi koyulaştıkça kişi daha kapalı bir hal alıyor. Açık mavi ise tek kelimeyle bağlılık simgesi. Mavi renk otomobil daha çok kadınlar tarafından tercih ediliyor.

Şöför bilgileri cilada

Herhangi bir objenin rengini seçerken ortaya çıkan kişilik otomobil rengini seçerken de aynı sonucu veriyor ve kullanıcısı ile ilgili karakteristik bilgileri dışa yansıtıyor.

EYLEM ŞİMŞEK

En başa dön