Şu an okuduğunuz yazı:
Renkler ve karakter

Renkler ve karakter

Renkler kişiliğinizin aynası. Belirli bir renge karşı yaklaşımınız, hayattaki duruşunuzu ortaya koyan önemli bir gösterge olabilir. Sevdiğiniz renkler kadar sevmedikleriniz de sizi yansıtır. Aşağıdaki test ile iç dünyanıza minik bir pencere açın.

MAVİ
Huzurun, uyumun ve iç dengenin rengi.
Eğer mavi rengi seçtiyseniz dünyayla barış içindesiniz demek. Huzurlu ve tatmin edici durumlar, kalıcı ilişkiler ve uyumlu ve derin birliktelikler istiyorsunuz. Ancak dikkat! Aşırı denge arayışı boyun eğme ve pasifliğe dönüşebilir.
Mavi renkten hoşlanmıyorsanız özgür bir ruha sahipsiniz. Bağlar sizi sıkıyor. Huzursuz ve tatminsiz bir kişilik yapınız var. İkili ilişkilerde bağımlılıktan korkulyor ve iç yanlızlığı yeğliyorsunuz.

SARI

Neşenin ve dinamizmin, özgürlüğün, sürekli değişim isteğinin rengi.
Sarı rengi seçtiyseniz eğer çoşkulu bir insansızı. Her zaman gerçeği ve engellerini hesaba katmasanız da kararlı bir şekilde hareket etme becerisindesiniz.
Sarı renkten hoşlanmıyorsanız eleştiriden ve reddedilmekten nefret ediyorsunuz.

KIRMIZI

Yaşamsal aktivitenin, fiziksel ve ruhsal tahrikin ve saldırganlığın rengi.
Kırmızıyı seçtiyseniz insanlara ve dünyaya karşı baştançıkarıcı, zaman zaman tahrik edici bir tutum içindesiniz. Sürekli heyecan verici yeni deneyimler arayışı içindesiniz.
Kırmızı renkten hoşlanmıyorsanız çatışmadan korkuyorsunuz. Aşırı dürtü sizi rahatsız ediyor, endişelendiriyor ve bu yüzden hep daha sakin durumların arayışına giriyorsunuz. Ancak bu zaman zaman boyun eğici ve vazgeçici bir tutum takınmanıza neden oluyor.

YEŞİL

Mantığın kontrol ettiği yönlendirilmiş enerjinin rengi.
Yeşili seçtiyseniz mantıklı ve dengeli bir insansınız. Yaşamsal enerjinizi, tutarlılık arayışı içinde, kontrol altında tutabiliyorsunuz. Yenilik sizi tedirgin edebilir.
“Sei equilibrio e razionalità”.
Yeşil renkten hoşlanmıyorsanız kurallar ve konformizmden korkuyorsunuz. Kısıtlamalar ve emirler sizi rahatsız ediyor.

MOR

Değişimin, idealin rengi.
Mor rengi seçtiyseniz sizin için hep ‘görünenin ötesinde birşeyler var’ demek. Yaşamın gizemli yönünden hoşlanıyorsunuz. Kişiler arası ilişkilerde de ideal birlikteliğin arayışı içindesiniz.
Mordan hoşlanmıyorsanız, “görmeyince inanmayanlardansınız”. Hayal kırıklığa uğratan bazı deneyimler yaşamış olmanız sizi hayat karşı biraz ‘ilgisiz’ kılmış. Duyguları ihmal etmişsiniz.

KAHVERENGİ

Fiziksel gevşemenin, rahatlık ve huzurun rengi.
Kahverengini seçtiyseniz sizin için herşeyden önce dinginlik geliyor. Hem fiziksel açıdan, hem de ilişkilerde konfor arıyorsunuz. Bunun sebebi belki de sizi yoran kargaşalardan uzaklaşmak ve yeniden enerji toplamak için dinginliğe ihtiyaç duymanız.
Kahverenginden hoşlanmıyorsanız sizin için tembellik, günahların en büyüğü. Kendinize durup dinlenme fırsatı tanımıyorsunuz, çünkü tembellik ve yetersizlikle itham edilme fikri sizi korkutuyor. Bu şekilde kendinizi dikkatlice değerlendirebiliyorsunuz. Sizi sıkıntıya sokan birlikteliklerden kaçmaya eğilimlisiniz.

BEYAZ

Saflığın, masumiyetin, kısıtlamalardan kurtuluşun rengi.
Beyazı seçtiyseniz değiştirmek istediğiniz veya korktuğunu bir şey yok. Her türlü içsel ve dışsal engellemelerden sıyrılma ve mutlak özgürlük arayışı sizi yönlendiriyor. Ancak duygularınızı feda etme ve yüzeysellik riski var.
Beyazdan hoşlanmıyorsanız, sizin gözünüzde kusurlar daha güzel. Ancak sınırlarınızı ve mantık dışı yanlarınızı çok fazla ifade etmeniz, gerçek hayatta sorumsuz ve gerçeklerden kaçan biri olarak tanınmanıza yol açabilir.

SİYAH

Ölümün ve matemin, fakat aynı zamanda ciddiyetin ve muhalefetin rengi.
Siyahı seçtiyseniz karamsar olmakla beraber, zor görevlerden hoşlanan bir insansınız. Yaşama bakışınız oldukça kötümser, buna karşın kararlı ve inatçı birisiniz.
Siyahtan hoşlanmıyorsanız sizin gözünüzde bardağın yarısı boş değil, yarısı dolu demektir. Olayları ve durumları daima olumlu yanından alıyorsunuz. Öte yandan vedalara ve acılara karşı hazırlıksızsınız

GRİ

“Herşeye giden” bir renk: ne coşturucu, ne sakinleştirici. Düşük yaşam enerjisini ve duygulara karşı koymayı sembolize eder.
Griyi seçtiyseniz size en ön sıralar değil, localar uyar. Olaylara katılmamayı yeğleyen, yalnızlığa ve göze çarpmadığınız ortamlara kaçmaya meyilli bir insansınız.
Griden hoşlanmıyorsanız en ön sıraları seviyorsunuz. Her türlü sınırlamadan ve monotonluktan kaçan, karşılaştığınız her deneyimi göğüslemeye hevesli olan bir insansınız.

En başa dön