Hakkımda

Öz Geçmiş

Ankara Polis Koleji ve Polis Akademisi mezunuyum. Amerika Birleşik Devletlerinde 2006 yılında Ceza Adalet Sistemi Yönetimi üzerindeki master derecesini Roger Williams Üniversitesinde tamamladım. Doktora derecesini ise 2009 yılında ise Kamu Yönetimi alanında Merkezi Florida Üniversitesi’nden aldım. Kamu Yönetimi alanında Doçentlik ünvanını ise 2013’de hak ettim. 2013 – 2014 döneminde ise International University of Africa – Sudan’da Arapça eğitimi gördüm. Anadilim haricinde İngiliçe ve Fince bilmekteyim.

Mesleki Tecrübe

Kıdemli araştırmacı
2019 yılından itibaren Finlandiya Ulusal Sağlık ve Refah Kurulumunda (Finnish Institute for Health and Welfare) çalışıyorum.

Misafir Araştırmacı
2022 yılından itibaren Aalto Üniversitei Bilgisayar Bilimleri bölümünde Computational Social Science konularında araştırmalar yapıyorum.

Emniyet Genel Müdürlüğü
16 yıl farklı rütbelerde görev yaptım. Bu görev süresinin 14 yılına İstanbul’da ve 11 yılını ise Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde geçirdim. Alandaki polislik tecrübesi haricinde uyuşturucu konusunda önleme ve araştırma faaliyetleri yürüttüm. Türkiye’de genelinde toplanan toptan ve perakende uyuşturucu fiyatlari sistemini TUBİM bünyesinde kurdum.

Çalışma alanım

Politika analizi, kriz yönetimi, sağlık ve uyuşturucu politikaları, nefret suçları ve sosyal medya analizleri  üzerinde yoğunlaşmaktadır.

Daha fazla bilgi icin:


“İnsanların çoğu,

Sevmekten korkuyor, kaybetmekten korktuğu için..
Düşünmekten korkuyor, sorumluluk getireceği için.
Konuşmaktan korkuyor, eleştirilmekten korktuğu için.
Yaşlanmaktan korkuyor, gençliğin kıymetini bilmediği için.
Unutulmaktan korkuyor, dünyaya iyi bir şey vermediği için.
Ve ölmekten korkuyor, aslında yaşamayı bilmediği için”

Shakespeare

 

Güncelleme: 02.12.2023

Yorumları Göster (0)

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.